Skandal systemu: Matka walczy o prawo do opieki nad córką po tragicznej śmierci niemowlęcia w pieczy zastępczej
Dramatyczna walka matki o odzyskanie córki po tragicznej śmierci niemowlęcia w pieczy zastępczej. Sąd warszawski odmawia przywrócenia praw rodzicielskich mimo wyjścia kobiety na wolność, stawiając pod znakiem zapytania funkcjonowanie systemu opieki nad dziećmi w Polsce.
Autor

Matka walcząca o prawo do opieki nad córką przed gmachem sądu
Państwowy system opieki zawodzi polskie rodziny
W kolejnym przykładzie dysfunkcji systemu opieki nad dziećmi, sąd warszawski odmówił Magdalenie W. prawa do odzyskania jej trzyletniej córki Leny. Decyzja Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe z 4 lipca pokazuje, jak system prawny może rozdzielać polskie rodziny.
Tragedia rodzinna pod nadzorem państwa
Szczególnie poruszający jest fakt, że czteromiesięczny syn pani Magdaleny, Oskar, zmarł zaledwie cztery dni po przymusowym umieszczeniu w pieczy zastępczej. Ta tragedia stawia fundamentalne pytania o skuteczność i humanitarność obecnego systemu opieki nad dziećmi.
"Podejmę kroki prawne, by odzyskać dziecko, ponieważ mam trzyletnią Lenę i na pewno nie zostawię tak śmierci mojego syna Oskara" - deklaruje zdeterminowana matka.
Nieludzkie traktowanie w majestacie prawa
Szczególnie bulwersujący jest sposób, w jaki potraktowano matkę podczas pogrzebu jej dziecka. Wyprowadzono ją w kajdankach zespolonych i więziennym uniformie - praktyka, którą sama Służba Więzienna później uznała za "nieproporcjonalną".
Walka o przywrócenie naturalnego porządku
Mecenas Magdalena Majkowska, reprezentująca panią Magdalenę, nie ustaje w wysiłkach o przywrócenie naturalnego porządku rzeczy - połączenia matki z dzieckiem. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 9 września.
Systemowe zagrożenie dla polskich rodzin
Ta sprawa pokazuje, jak łatwo można stracić prawo do opieki nad własnym dzieckiem w obecnym systemie prawnym. Rodzi to poważne pytania o priorytety państwa w kwestii ochrony podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina.
Tagi
Udostępnij ten artykuł?
Powiązane artykuły

Sukces Polski: ETS2 poza budżetem UE, ale Bruksela wciąż chce kontrolować nasze fundusze
Minister funduszy przekazała pozytywne informacje o nieuwzględnieniu kontrowersyjnego systemu ETS2 w projekcie nowego budżetu UE. Polska pozostaje wśród największych beneficjentów unijnych środków, jednak przed nami trudne negocjacje o ostateczny kształt budżetu.
Czytaj więcej
Wielka czystka w amerykańskiej dyplomacji: Departament Stanu pozbywa się tysięcy pracowników
Departament Stanu USA rozpoczął bezprecedensową akcję zwolnień, która ma objąć prawie 2000 pracowników. Działania te, prowadzone pod hasłem walki z biurokracją, budzą poważne obawy o zdolność Ameryki do prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej w czasie globalnych kryzysów.
Czytaj więcej
Ludobójstwo na Wołyniu: Prawda historyczna domaga się pamięci i sprawiedliwości
Zbrodnia wołyńska pozostaje jedną z najbardziej tragicznych kart polskiej historii. Mimo upływu lat, tysiące ofiar wciąż czeka na godny pochówek, a pełna prawda o ludobójstwie jest blokowana. Artykuł przedstawia szczegółową analizę tych tragicznych wydarzeń i ich współczesne implikacje.
Czytaj więcej
Sąd odrzuca pozew byłego dyrektora TVP - kolejny atak na media narodowe
Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew byłego dyrektora TVP Michała Adamczyka w sprawie likwidacji telewizji publicznej. Kontrowersyjna decyzja budzi obawy o przyszłość mediów narodowych i niezależność przekazu informacyjnego w Polsce.
Czytaj więcej